Osmanlı’nın Deniz Zaferinin İzleri Gün Yüzüne Çıkarıldı

Osmanlı’nın, 1695 yılında Venedik karşısında zaferiyle sonuçlanan, böylece Ege Denizi’nde Venedik baskısının kaldırılmasını sağlayan Koyun Adaları Deniz Savaşı’na ilişkin kalıntılar gün yüzüne çıkarıldı. Doç.Dr. Harun ÖZDAŞ’ın koordinatörlüğünde 28-30 Haziran 2018 tarihleri arasında R.V. K. Piri Reis Araştırma Gemisi ile Türkiye Batık Envanteri Projesi kapsamında gerçekleştirilen seferde, Hoytek Demre dalgıç desteği ve keşif amaçlı kullanılmış olup göğsümüzü kabartmıştır. […]

Gemini720im Sonar

Hoytek Mühendislik dünyanın en küçük multi beam sonarı olan Gemini720im’in dünyada ilk kullanıcısı olacak! Gemini720im, Arama ve Kurtarma Operasyonları için özel olarak tasarlanan Demre ROV sisteminde kullanılacak.   

TCG Işın ve Worker-77 Kayıp Fransız Uçağını Buldu!

Hoytek Mühendislik olarak teslim ettiğimiz ROV sisteminin 1953 yılında Fethiye açıklarında kaybolmuş Fransız yolcu uçağının bulunma görevinde başarı ile kullanılmasından dolayı gurur duyduk.  

Hoytek ROV 100 Antarktika’ya Gidiyor!

Geçtiğimiz hafta İTÜ Kutup Araştırmaları Merkezi’ne ROV 100 teslimini yaptık. Robotumuzun bir ay içinde Antarktika’da su altı araştırmalarında kullanılmaya başlayacak olması bizim için çok heyecan verici. Hoytek Mühendislik olarak İTÜ PolReC’e Antarktika’daki zor görevlerinde başarılar diliyoruz.  

Nusret 2017 Tatbikatı

Hoytek olarak Nusret 2017 Tatbikatına katılarak uluslarası katılımcılara su altı çözümlerimizden bahsettik.      

Ar-Ge Sanayi Akademi Etkinliği

2016 yılında Kayseri’de gerçekleştirilen Ar-Ge Sanayi Akademi (ASA) buluşmasında Hacettepe Teknokent bünyesinden davet edilen iki firmadan biri olan Hoytek Mühendislik, akademisyenler ve sanayiciler tarafından ilgi odağı haline gelmiş ve ilk Türk yapımı insansız su altı sistemlerinin (ROV) tanıtımını gerçekleştirmiştir.  

KOSGEB Dergisi – Eylül Sayısı

KOSGEB Dergisi – Eylül sayısında (bkz. Sayfa 25) Hoytek Mühendislik, ürettiği ilk yerli insansız su altı aracı (ROV) ile yer almıştır.  

ISEF 2016 Hacettepe Buluşması

Bu sene altıncısı düzenlenen ve Hacettepe Teknokent’te yapılan TechAnkara Proje Pazarı 2016 ve 2. Uluslararası Girişimcilik Zirvesi Fuarı ISEF 2016 Danışma Kurulu Toplantısında standımız ile yer aldık ve genel kurul toplantısına katılarak Ankara Kalkınma Ajansı ve Teknokent Yöneticileri ilediğer katılımcı firmalar ve bireysel katılımcılarla görüş alışverişinde bulunduk.  

Medyada Hoytek – 2016

Hoytek Mühendislik ; “Ankara’da bir mühendislik firması, 600 metre derinlikte çalışabilen Türkiye’nin ilk yerli insansız su altı aracını (ROV) üretti.” haberi ile Türk medyasında yer almıştır. Hürriyet Gazetesi  Sabah Gazetesi  Yeni Şafak  Tekno Kulis   

Worker-77 Eğitim ve Fabrika Kabul Testleri Başarılı Şekilde Tamamlandı

Argus Remote Systems tarafından Deniz Kuvvetleri için üretilen 3000m derinlikte görev yapacak olan insansız su altı aracı’nın (ROV) Eylül ve Ekim aylarında Norveç’de yapılan operatör, bakım onarım eğitimleri ve fabrika kabul testleri Hoytek Mühendisliğin de katılımı ile başarıyla gerçekleştirilmiştir.